bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 28 11:50

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 269 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Tinkamiausias miegmaišis
StandartinėParašytas: 2017 Lap 03 10:10 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
Nesuprantu, kas cia tokio tas -15 ar -20 ? Kodel reiketu namie likt ir kokia cia rizika sveiktai ?

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Tinkamiausias miegmaišis
StandartinėParašytas: 2017 Lap 03 13:28 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Apie tave išvis nieks nekalba :mrgreen:
Čia apie vidutinį žmogų. O prie -15/-20 normaliam žmogui šalta.

Rizika sveikatai labai paprasta ir visiems aiški.
Paims tūlas lietuvis miegmaišį su "exteme" temperatūra -28 ir išeis į mišką prie -20...
Galvoji geruoju baigsis?

Net ir laužą užkurti kai šalta reikia turėt įgūdžių. Ar jau neatsimeni koks buvo laužas, kai seniai seniai žiemą po stalu miegojai?
Kiek aš atsimenu, tai vieną naktį taip ir likom be normalaus laužo, nes buvo taip, kad kol puti - dega, nustoji - nedega...

Turint įgūdžių ar bent tinkamą įrangą, aišku ir prie -30 miegot galima, bet situacija gaunasi panaši, kaip ir praeitą savaitglį.
Naktį pratemt galima, bet komforto tai nedaug. Aš net neabejoju, kad tu praeitą savaitgalį išsimiegojai... Aš ne- man kieta buvo :D nu ir malkos eglinės man per greit sudega (per dažnai užmetinėt reikia)...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Tinkamiausias miegmaišis
StandartinėParašytas: 2017 Lap 03 14:18 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2015 Rgs 22 11:50
Pranešimai: 232
Miestas: Vilnius, Panevėžys
"žiemą po stalu miegojai" :lol: :lol: :lol:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Tinkamiausias miegmaišis
StandartinėParašytas: 2017 Lap 07 22:24 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
-15/-20 dar ne taip toli atgal buvo standartine temperatura ziema. Ypac nakti. Bobutes tokiu oru kaip dabar (+7 ir slapia) miske paklydusios savaite laiko nevalgusios ir be lauzo pratempia, su sijonu ir skarele kol pasienis randa. Nematau cia jokio ekstrymo ar pavojaus sveiktai, nu bus salta ir ka ? Galuniu tikrai nenusals ir nenumirs. Cia reikia buti siek tiek ligotam (protine negalia), kad turint -28extrem maisa prisidaryti kazko prie -20. Betkuris zmogus pradejas salt pastebes ir imsis veiksmu. Tuo labiau daiktu sarase greiciausiai tures ne tik ta miegmaisi, bet ir kitokio inventoriaus kuri galima panaudot silumai. Blogiausiu atveju nemiegot galima ir viskas.

As tai normaliai ta paskutini savaitgali issimiegojau, nes vadovavausi patirtim ir logika, o ne "isgyvenimo taisyklem" :) malkos dege kaip medines, kieta buvo, bet nesureiksminu as to taip.

Atsimenu per saskrydi pelkeje kai stovyklavom. Atsibudau baloj visas slapias ir aplink vien ledas, batai - ledo luitai, miegmaisis irgi. Ir ka, nieko gyvas. Ir ne esu as koks uberis, maciau daug atsparesniu uz save ir save galeciau vertinti geriausiu atveju vidutiniskai, atsparumo sunkiom salygom kategorijoj.

Ir isvis ekstrymas yra birbit afrikietes. Ar su masina mieste skraidyt ir tiketis geriausio, ar i kalnus su naujokais eit. O visokie turistavimai, parasiutavimai, gyvaciu gaudymai ir "nakvynes" yra kontroliuojamas dalykas ir nieko ipatingo, o tiesiog hobis. Nes viskas daroma saugiai, paskaiciuotai ir viskam buna pasiruosta. Cia kaip koks rope jumpingas. Pasirisi dvi virves kurios sumoj kokius 80kn laiko (8100kg) ir soki per turekla, jausmas fainas, bet man cia ne ekstrymas. Nes su tvarkinga iranga, tvarkingai viska atliekant niekas dar nemire sioj planetoj.

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Tinkamiausias miegmaišis
StandartinėParašytas: 2018 Bal 29 18:27 
Atsijungęs
Išgyvenimo gamtoje ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 25 07:22
Pranešimai: 774
Miestas: Emerald Island
nepilstant is tuscio i kiaura, domina sitokis miegmaisis:
https://bustedwallet.com/north-face-lyn ... ar-review/
gal kas bandete? pliusai / minusai?

_________________
Si vis pacem, para bellum


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Tinkamiausias miegmaišis
StandartinėParašytas: 2018 Geg 02 07:54 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Aš neturiu tokio- tai grynai teoriniai pamąstymai.
Jei miegi šaltai, tai geriau jau nereikia . Komfortas ten prasideda nuo kokių +8 teoriškai, tai realiai apie +10/+12 vėl gi labai teoriškai.
Praktiškai tinkamos temperatūros Lietuvoj pasitaikys vidurvasarį kelis kart per metus. Svoris ir kompaktiškumas tokioms temperatūroms niekuo neypatingi.
Pats turiu kelis miegmaišius su panašiomis specifikacijomis ir vis rečiau benaudoju. Šalta man su jais dažniausiai.
Jei manai, kad vistiek reikia tokio miegmaišio tai gal pagalvok apie paprastą pigų miegmaišį iš senukų ar maximos... Vistiek naudosi temperatūrose kur jau jokio skirtumo koks tas miegmaišis, bus kažkiek prastesnis, bet daug pigesnis... Jei naudosi ne Lietuvoj, tada jau kita kalba...

Jei miegi šiltai , tai tada gal ir variantas, nors aš tada gal rinkčiausi https://www.aliexpress.com/item/AEGISMA ... autifyAB=0
Teko pačiupinėt ir kalbėt su žmogumi, kuris naudojo tai susidariau nuomonę, kad kaip vasarinis turi būt puikus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Tinkamiausias miegmaišis
StandartinėParašytas: 2018 Geg 02 10:24 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
Yra pukai, yra primaloftas. Uz juos susimoki ir turi daikta.
Visi kiti sudex, tex, mex yra vienoda sudo kruva su vienu esminiu skirtumu - JOKIU.
As labai nekategoriskas siandien matau. Bet jeigu Lietuvoj trint tai tiks belenkas, arba Kyko siulytas variantas. Pastaraji as irgi svarstau kai susideves dabartiniai maisai.
Antras variantas jei tau reik kazkur idomiau, uz Lietuvos ribu tai siai dienai imi Cumulus BUTINAI SU HIDROFOBINIAIS pukais ir nesuki sau kiausiniu.
Pagalvok, ar verta kas kelis metus pirkt suda ir turet suda. Kai gali nusipirkt desimtmeciui normalu daikta ir normaliai naudotis ?

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Tinkamiausias miegmaišis
StandartinėParašytas: 2018 Geg 02 18:42 
Atsijungęs
Išgyvenimo gamtoje ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 25 07:22
Pranešimai: 774
Miestas: Emerald Island
sakasvilis rašė:

Pagalvok, ar verta kas kelis metus pirkt suda ir turet suda. Kai gali nusipirkt desimtmeciui normalu daikta ir normaliai naudotis ?

as irgi taip sakau - jeigu pirkti, tai pirkti.
miesmaisis bus naudojamas Smaragdineje saloje.
dabar tipo sumazinta kaina - 90eur.

_________________
Si vis pacem, para bellum


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Tinkamiausias miegmaišis
StandartinėParašytas: 2018 Geg 03 13:01 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2017 Kov 21 17:06
Pranešimai: 41
Kaip tik Cumulus puslapyje yra nuolaidos 2017 modeliams.

Pats naudoju Cumulus ir tikrai kokybė super, tik, kad aš kai miegu ant šono tai nugarai šalta, kadangi ten pūkai 60% ant viršaus ir 40% ant nugaros.

http://sleepingbags-cumulus.eu/uk/categ ... =192&vid=1


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Tinkamiausias miegmaišis
StandartinėParašytas: 2018 Bir 18 21:40 
Atsijungęs
Šviežias
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2018 Bir 18 15:57
Pranešimai: 9
Kokia nuomonė apie miegmaišį-antklodę? https://www.kickstarter.com/projects/si ... re-blanket


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 269 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007