bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 28 20:00

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: ne Skandinaviški (ne)kirviai :)
StandartinėParašytas: 2013 Vas 22 22:56 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2013 Vas 22 22:17
Pranešimai: 2
Sveiki,
esu naujokas Jūsų forume, bet tikrai nenaudojant įrankius. Kirvį rankose laikau praktiškai kas dieną, nes kūrenu malkomis, o mano darbas susijęs su medžio apdirbimu. Ne taip seniai prireikė kirviui koto ir labai greitai. Pats pasidaryti neturėjau iš ko - neturėjau sausos medienos (prisipažįstu, kad tai baisus apsileidimas ir jau pasidėjau išsidžiovinti jauno uosiuko kamieną bei ieškau skirpsto (jau radau kur yra, bet ranka nekyla kirsti parke medelį :naughty: ). Na ir paskaitinėjau jūsų forumą ir susidomėjau. Krinta į akis vienas įdomus dalykas. Kalba dažniausiai sukasi arba apie skandinaviškus kirvius arba apie rusiškus. Pirmieji dažniausiai smarkiai išgiriami, o dėl antrųjų iškeliama abejonė. Na senų rusišku kirvių pas mane nors vežimu vežk, pradedant mėsininko ir baigiant universaliais. Kirviai kaip kirviai (Tiesa niekada nemačiau gero rusiško kapojimo kirvio). Aš pats prieš kokius 5 gal 6 metus pasidaviau manijai ir nusipirkau du fiskarus. vieną skaldymui, kitą šiaip universalų. Atrodė, kad skaldymo kirvis geriausias pasaulyje. Vėliau į rankas papuolė Husqvarna skaldymo kirvis ir jis man patiko labiau negu fiskaras. jausmas, kad fiskaro rankena per daug amortizuoja ir skėlimas ne toks geras. Kita vertus, gal ir psichologiniai dalykai prisidėjo - medis rankoje, geriau negu plastmasė, kad ir kokia ji būtų. Na ir nusprendžiau, kad tai geriausias kirvis. Bet visai neseniai atsitiktinai gavau ,,dovanų" 3 kg. ochsenkopf kirvį. Jį nusipirko žmogus už gerus 400 lt. manęs, kad geras kirvis pats kapoja malkas. Galiausiai įkirtęs į kaladę kirvį su kitu trinktelėjo per viršų ir... pataikė į kotą - aišku sulaužė. Tada metė kirvį į šoną. Galiausiausiai jį radau aš ir gavau ,,dovanų). Na susiorganizavau kotą iš buko (buvau radęs ir iš amerikinio riešuto, tačiau buvo per siauras, kadangi skylė pentyje yra nestandartiškai didelė) ir išėjau ,,pas malkas". Kaip tik turiu super šakotų obelų kaladžių ir padžiūvusio skroblo, kurių su fiskaru neįveikiu. Taigi pamojavau su juo ir jau po geros valandos supratau, kad geresnio kirvio rankose nesu turėjęs. Tada prisiminiau jūsų forumą ir pagalvojau, kodėl nėra jokių kalbų apie ne skandinaviškus kirvius. Ar tiesiog jie nežinomu ir mes vis kalbam apie tuos pačius kelių firmų kirvius? o gal kokios kitos priežastys. Beje kaip tik ieškau gero dailidės kirvio, nes maniškis ,,sdielano v sssr" ne visai atitinka mano lūkesčius. ir jei kas turit kokių nors įdomių patirčių iš savo praktikos, tiek teigiamų, tiek neigiamų, tai būčiau labai dėkingas ir su malonumu paskaitinėčiau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: ne Skandinaviški (ne)kirviai :)
StandartinėParašytas: 2013 Vas 23 10:57 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2012 Bir 07 09:46
Pranešimai: 56
Miestas: Vilnius
ei labai šauniai parašei apie savo patirtį su kirviais, o gal tada norėtum koki straipsniuką su nuotraukom ar video apie kirvius padaryt, palyginimas ir t.t. bet kuriuo atveju ačiū už postą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: ne Skandinaviški (ne)kirviai :)
StandartinėParašytas: 2013 Vas 23 11:29 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Bir 08 17:06
Pranešimai: 159
Miestas: Šiauliai
Paskaitinejimui.
http://www.knives.lt/node/3331


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: ne Skandinaviški (ne)kirviai :)
StandartinėParašytas: 2013 Vas 25 21:53 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2013 Vas 22 22:17
Pranešimai: 2
na parašyti būtų visai įdomu, bet padaryti palyginimams, reikia panašaus svorio kirvių. Šiuo metu pas mane yra Fiskaras 1700 gr., o ochsenkopf 3000 gr. Turėjau dar kelis mėnesius paisiskolinta Husqvarną. Niekada rankose neturėjau nei Gransfors, nei Hultafors, nei Wetterlings. O būtų labai smagu, kad taip surinkus į vieną vietą ir pabandyti pasidarbuoti ir palyginti. Dar smagiau būtų tai daryti ne vienam, o keliese padirbėti, padiskutuoti ir ,,sureitinguoti".
Beje parinko pažįstamas buko kota 3 kg. kirviui. Per savaitgalį suvariau 3 kub. smarkiai šakotų ir jau padžiūvusių obelinių kaladžių. Laikė taip gerai, kad net nustebau. Beje gavau skirpsto. Medis tikriausiai kiečiausias Lietuvoje, gal kas žino kaip iš jo kirvio kotas?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: ne Skandinaviški (ne)kirviai :)
StandartinėParašytas: 2013 Vas 25 22:29 
Atsijungęs
Išgyvenimo gamtoje ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 25 07:22
Pranešimai: 774
Miestas: Emerald Island
Gediminas rašė:
Vėliau į rankas papuolė Husqvarna skaldymo kirvis ir jis man patiko labiau negu fiskaras.

mineta skaldymo Husqvarna kiek sveria?
turiu Husqvarnos, berods, arti kilogramo (analogiskas kaip zemiau esancioje nuotraukoje) - skaldo gan smagiai
Paveikslėlis

Gediminas rašė:
Turėjau dar kelis mėnesius paisiskolinta Husqvarną. Niekada rankose neturėjau nei Gransfors, nei Hultafors, nei Wetterlings.

tai, kad Husqvarna'i kirvius ir gamina Hultafors.

_________________
Si vis pacem, para bellum


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 20 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007