bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 28 22:42

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: FISKARS K40.
StandartinėParašytas: 2012 Bal 13 21:50 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2012 Bal 09 21:46
Pranešimai: 18
Sveiki. Šiandien įsigijau fiskars k40. Jį man patarė pirkti, mokytojas. Norėčiau sužinoti kam jus jį naudojat ? Aš asmeniškai pirkau tik dėl medžio drožinėjimo. Sena mano svajone geras peilis, o jis tikrai yra geras. Tik va rankena nelabai man patogi. Taigi nuimsiu visa plastmase ir pasidarysiu kaip Mora of Sweden classic original 137 rankena. Ir klausima turiu, kaip man jį išgaląsti, nelabai gaudausi.. Skaičiau tema apie peilio galandinima, bet vistiek nesigaudau. Kaip jį būt geriau išgaląsti? Patarkit. :) Štai kaip jis atrodo http://irankiucentras.lt/universalus_pe ... 60-fiskars


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: FISKARS K40.
StandartinėParašytas: 2012 Bal 13 22:37 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Lie 14 00:33
Pranešimai: 264
Miestas: Vilnius
ktomukas rašė:
Aš asmeniškai pirkau tik dėl medžio drožinėjimo. Sena mano svajone geras peilis, o jis tikrai yra geras.


Nevykusiai pasirinkai, nes medžio drožinėjimui skirti kitokie peiliai. Visas šio peilio gerumas tik tame, kad jis pigus. :D

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: FISKARS K40.
StandartinėParašytas: 2012 Bal 13 22:45 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2012 Bal 09 21:46
Pranešimai: 18
_Vladas_ rašė:
ktomukas rašė:
Aš asmeniškai pirkau tik dėl medžio drožinėjimo. Sena mano svajone geras peilis, o jis tikrai yra geras.


Nevykusiai pasirinkai, nes medžio drožinėjimui skirti kitokie peiliai. Visas šio peilio gerumas tik tame, kad jis pigus. :D

Na man jis geras, turiu ir panašu y tą kur parodiai, bet su šitu peiliu darysiu didesnius darbus su medžiu, o ne smulkmenas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: FISKARS K40.
StandartinėParašytas: 2012 Bal 13 22:51 
Atsijungęs
Vyr. diskusijų administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Geg 25 13:35
Pranešimai: 1567
Miestas: Vilnius
ktomukas rašė:
_Vladas_ rašė:
ktomukas rašė:
Aš asmeniškai pirkau tik dėl medžio drožinėjimo. Sena mano svajone geras peilis, o jis tikrai yra geras.


Nevykusiai pasirinkai, nes medžio drožinėjimui skirti kitokie peiliai. Visas šio peilio gerumas tik tame, kad jis pigus. :D

Na man jis geras, turiu ir panašu y tą kur parodiai, bet su šitu peiliu darysiu didesnius darbus su medžiu, o ne smulkmenas.

Tikrai nekoks mokytojo patarimas, eilinis Mora Classic nr.1 ( http://www.bushcraftstore.lt/lt/peiliai ... no.-1.html ) net ir stambiems medžio darbams būtų geresnis, nekalbant apie rankenos perdarymą, fiskars peilio rankeną bus sunku perdaryti nes geležtė į rankena įleista tik 30 proc.

_________________
Bushcraft - menas išgyventi gamtoje


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: FISKARS K40.
StandartinėParašytas: 2012 Bal 14 00:52 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Lie 14 00:33
Pranešimai: 264
Miestas: Vilnius
ktomukas rašė:
Na man jis geras, turiu ir panašu y tą kur parodiai, bet su šitu peiliu darysiu didesnius darbus su medžiu, o ne smulkmenas.

Matyt, kad nesupratai. :)
1. Fiskars K40 - tai bendros paskirties peiliukas, kurio geležtės geometrija neskirta medžio darbams.
2. Ir dideliems darbams su medžiu, ir smulkiems - Mora 120 dydžio pilnai pakanka. Ne peilio dydyje esmė, o tame, kaip suprojektuota geležtė ir rankena bei iš kokių medžiagų pagaminta.

Todėl siūlau: jeigu reikia gero įrankio, negaišk laiko perdarinėdamas Fiskars K40, o nusipirk normalų peilį su medžio darbams tinkama geležte.
Jeigu Mora 120 atrodo mažas (nors taip nėra), įsigyk didesnį, pvz. Justo nurodyta Mora Classic No.1. Kaina bus panaši, o kokybė - žymiai geresnė. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: FISKARS K40.
StandartinėParašytas: 2012 Bal 14 19:04 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2012 Bal 09 21:46
Pranešimai: 18
_Vladas_ rašė:
ktomukas rašė:
Na man jis geras, turiu ir panašu y tą kur parodiai, bet su šitu peiliu darysiu didesnius darbus su medžiu, o ne smulkmenas.

Matyt, kad nesupratai. :)
1. Fiskars K40 - tai bendros paskirties peiliukas, kurio geležtės geometrija neskirta medžio darbams.
2. Ir dideliems darbams su medžiu, ir smulkiems - Mora 120 dydžio pilnai pakanka. Ne peilio dydyje esmė, o tame, kaip suprojektuota geležtė ir rankena bei iš kokių medžiagų pagaminta.

Todėl siūlau: jeigu reikia gero įrankio, negaišk laiko perdarinėdamas Fiskars K40, o nusipirk normalų peilį su medžio darbams tinkama geležte.
Jeigu Mora 120 atrodo mažas (nors taip nėra), įsigyk didesnį, pvz. Justo nurodyta Mora Classic No.1. Kaina bus panaši, o kokybė - žymiai geresnė. ;)

Dėkui už patarimus. Dabar žinosiu. :]


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: FISKARS K40.
StandartinėParašytas: 2012 Bal 21 08:19 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 14 18:04
Pranešimai: 111
Ir tikrai neperdarinėk peilio, jis puikus sodo darbams ar gamtoje, pakankamai saugus pradedančiajam. Bushcraftiniams reikalams pats tas pradžiai, kokią šaką nusmailint, griovelius padaryt...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: FISKARS K40.
StandartinėParašytas: 2012 Bal 22 01:09 
Atsijungęs
Vyr. moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Bir 06 16:51
Pranešimai: 274
Miestas: Vilnius
Milius rašė:
Ir tikrai neperdarinėk peilio, jis puikus sodo darbams ar gamtoje, pakankamai saugus pradedančiajam. Bushcraftiniams reikalams pats tas pradžiai, kokią šaką nusmailint, griovelius padaryt...


Be to, pravers žvejyboje. Kadangi rankena tuščiavidurė, peilis neskęsta. Tad, jeigu netyčia įkris į vandenį, bus proga išgriebti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 27 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007