bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 29 00:45

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Carbon steel vs. Stainless steel
StandartinėParašytas: 2012 Sau 12 16:31 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2011 Bir 03 12:46
Pranešimai: 88
Miestas: Kaunas
Kuom skiriasi carbon steel nuo stainless steel? Kol kas žinau kad tik spalva :)

_________________
Net ir savo nuostabiausiomis svajomis žmogus negali sukurti ko nors puikesnio už gamtą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Carbon steel vs. Stainless steel
StandartinėParašytas: 2012 Sau 12 17:24 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Bir 08 17:06
Pranešimai: 159
Miestas: Šiauliai
Carbon steel - Anglinis plienas. Tai geležies ir maždaug 1% anglies lydinys, dažniausia be papildomų chromo (Cr) ar vanadžio (V) priemaišų. Anglinio plieno peilius galąsti lengviau nei įprastus nerūdijančio plieno, jų ašmenys ilgiau išlieka aštrūs, bet jie greičiau rūdija ir tepasi, laikui bėgant, netinkamai valant ir prižiūrint, jie pasidengia tamsiomis apnašomis, ima rūdyti.

Stainless steel - Nerūdijantis plienas. Tai plieno ir apie 10-15% chromo lydinys, kuriame gali būti nikelio, molibdeno, šiek tiek anglies priemaišų. Prastesnės rūšies nerūdijančio plieno peiliai aštrumu neprilygsta geriems anglinio plieno, tačiau - nerūdija , nereaguoja su maistu ir yra nebrangūs. Ypač aukštos kokybės, nerūdijančio plieno peiliai yra itin tvirti ir aštrūs, jų ašmenys ilgai nešimpa. Šiomis savybėmis jie prilygsta ar net lenkia anglinio plieno peilius.

Paimta iš www.e-peiliai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Carbon steel vs. Stainless steel
StandartinėParašytas: 2012 Sau 16 08:49 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 14 18:04
Pranešimai: 111
Kalbant paprastai, taip kaip aš naudoju peilius:

Anglinio plieno peiliai toki kaip Frost Mora 01 (bushcraft.lt vardinis būsimas), arba Clipper Carbon Steel yra naudojami kaip įrankiai drožyboje, kitiems darbams, kur reikalingas tvirtumas ir ilgai išliekantis aštrumas.

Nerūdijančio plieno peiliai, toki kaip Frost Mora Clipper Stainless ar Bushcraft 2010 yra labai patogūs gamtoje, nes jie gerai pjauna, tinka ir maistui ruošti, žuviai darinėti, darbui su medžiu, konstrukcinių elementų apdirbimui ir pan. Jie nerūdija, nesidažo dėmėmis ir nepalieka geležies prieskonio maiste.

Jei renkiesi pirmąjį peilį, kurį naudosi maždaug viskam aš rekomenduoju:
Paveikslėlis

Jei gali sau leisti šiek tiek daugiau:
Paveikslėlis


Rinkoje yra BEGALĖ pigutis.lt peilių su užrašu stainless steel, bet ten jau visiškas ŠŠŠ, tad rinkitės iš žinomų gamintojų arba bent su užrašu "Sweden".
NEREKOMENDUOJU pradėti nuo anglinio plieno peilių, nes tikriausiai teks labai nusivilti, kai po iškylos miške peilį iš kuprinės išsitrauksite visą surūdijusį, man taip pastoviai nutinka su kirviais ir aš to laaaaabai nemėgstu. Yra įvairių priežiūros priemonių, bet paprasčiausias mano naudojamas tepalas WD-40 ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 21 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007