bushcraft.lt
http://www.bushcraft.lt/forumas/

SOG Jungle Primitive
http://www.bushcraft.lt/forumas/viewtopic.php?f=12&t=1487
Puslapis 11

Autorius:  MrModern [ 2012 Rgp 30 20:48 ]
Pranešimo tema:  SOG Jungle Primitive

Sveiki,

Turiu įsigyjęs peilį SOG Jungle Primitive. Gavau pasiūlymą, jį šiek tiek aprašyt. Iškart nusipirkęs pastebėjau kad jis labai aštrus. Geras, didelis, tačiau lengvas peilis. Lengvumas šiek tiek trugdo kapojant, tačiau laikant rankoj nesijaučia jokio nuovargio. Daugiausiai naudojau žolėms, medžiams kapoti. Kitoje geležtės pusėje esantis pjūklas didžiausias trūkumas. Peilio storis trugdo pjauti tiesiai, reikia sukinėt. Dėl to, papildomas nuovargis, bet iš bėdos perpjaut galima. Pridėtas dėklas turi papildomą kišenėlę, kur telpa atsarginis atlenkiamas peiliukas/galąstuvas ar dar kas nors. Dar reiktu pridurt, kad šis peilis suteikia milžinišką saugumo jausmą palapinėje :)

Autorius:  MrModern [ 2013 Sau 23 14:56 ]
Pranešimo tema:  Re: SOG Jungle Primitive

Dar pridėsiu, kad metalas pakankamai minkštas - daugiau pakapojus greit atšimpa ir aktyviai naudojant reiktų dažnai galąsti.

Autorius:  Normantas [ 2014 Bir 06 17:17 ]
Pranešimo tema:  Re: SOG Jungle Primitive

Kaip manai palyginus kokybę, su Schrade schf3n peiliu (nuotraukoj) kuris geresnis, šis 200lt, tai gaunasi brangesnis, bet plienas geresnis, nors irgi anglinis, dar jo ašmenys ir viso peilio išmatavimai mažesni, už tad pradžioje nėra dantytos geležtės, ir yra "finger choil" pirštą paimt arčiau ašmenų, kas leidžia smulkesnį darbą geriau atlikt, tik laukiu nuomonės, pamąstymo :)

Prikabinti failai:
Schrade-SCHF3N-Extreme-Survival-Fixed-Blade-Knife-1024x267.jpg
Schrade-SCHF3N-Extreme-Survival-Fixed-Blade-Knife-1024x267.jpg [ 53.48 KiB | Peržiūrėta 3130 kartus(ų) ]

Autorius:  MrModern [ 2015 Sau 10 02:03 ]
Pranešimo tema:  Re: SOG Jungle Primitive

Pažiūrėjau dabar amazon kainas, tai jų kainos beveik vienodos. Šiaip, manau, kad tai labai skirtingi įrankiai. SOG JP, man pačiam atrodo (kaip ir jį naudoju) yra toks rimtesniems darbams skirtas. Pavyzdžiui šalašo statymui jis labai praverčia. Lengva kapot visokias šakeles ir esant reikalui su tuo pjūklu labai gerai gaunasi daryt įpjovimus į medį virvėms. Tačiau del seratuotos geležtės, jei reikia kažką pasmailint ar smulkaus padaryt, tai nelabai kas ir išeina, todėl visad kartu nešiojuos fiskar`o peiliuką. Parodytas schf3n man atrodo universalesnis, manau tinka tiek mažiems darbams, tiek didesniems, tačiau spėju sudėtingiau kapot malkas ar panašiai.

Bottomline: Jeigu galvoju, kad kelionėj prireiks kirvuko, tai pasiimu SOG JP, galima padaryt beveik tą patį (teko ir ledą kapot ir puikiai sekėsi :) ), tačiau ne taip efektyviai. Aišku, svorio atžvilgiu, joks kirvukas taip gerai nepasirodys.

Autorius:  MrModern [ 2015 Geg 18 23:09 ]
Pranešimo tema:  Re: SOG Jungle Primitive

Taigi, jei kam įdomu, kapodamas malkas, nulaužiau patį smaigalį. Į šaką įkirtau, verčiau per galvą - kaladė skilo, peilio galiukas irgi.

Autorius:  sakasvilis [ 2015 Geg 19 07:45 ]
Pranešimo tema:  Re: SOG Jungle Primitive

Malkom kapot zmogus kirvi sukure
Paveikslėlis

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/