bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 28 11:34

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 19 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Pagrindinis inventorius
StandartinėParašytas: 2015 Bal 19 20:22 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2015 Bal 16 17:15
Pranešimai: 37
Miestas: Kėdainiai, Kaunas
Sveiki, esu Titas, man 19 metų, bushcraft'e, galima sakyti, esu naujokas, nors tai mėgstu jau gana seniai, tačiau tik dabar atsirado didesnės galimybės užsiimti šiuo pomėgiu. Nenorėjau rašyti kiekvienoje temoje atskirai, tad visų savo klausimų, į kuriuos atsakymų nepavyko rasti forume, paklausiu čia. Norėčiau jūsų patarimų renkantis įrangą, beje, noriu pabrėžti, kad visą įrangą teks pirkti daugiau ar mažiau biudžetinę, nes geresniai neturiu pakankamai pinigų.

1. Turbūt sunkiausias klausimas yra susijęs su miegojimo įrangos pasirinkimu, palapinė ar hamakas? Nei vieno iš šių daiktų, tinkamo žygiams neturiu, tad teks įsigyti. Kiek skaičiau, tai labiau norėtusi hamako, nes sako, kad patogesnis, dažniausiai užima mažiau vietos ir sveria mažiau, nei palapinė, be to man kažkaip smagiau miegot ne ant žemės. Palapinė irgi turi savo pliusų, praktiškai visose vietose rasi kur pasistatyti ir mano manymu yra pigesnė. Buvau nusižiūrėjęs hamaką SNUGPAK Jungle, bet kažkas rašė, kad jis labai prastas, o pirkti DD frontline arba travel man šiek tiek per brangu. Iš palapinių parduodamų Lietuvoje esu nusižiūrėjęs dvi: MFH "HOCHSTEIN" arba High Peak MINILITE abi nesunkios, neužima daug vietos ir nėra brangios. Ką patartumėt jūs, palapinę ar hamaką? Gal vis dėl to neverta galėti pinigų ir pirkti gerą DD firmos hamaką?

2. Kitas daiktas yra tentas. Nesvarbu pirksiu ar palapinę ar hamaką, tentą vistiek teks įsigyti. Problema tame, kad daugumos kainos yra nemažos, tačiau aic parduotuvėje pardavinėja visai nebrangų, bet nežinau nei kiek vietos jis užima, nei koks jo svoris, gal jis išvis nepraktiškas, norėčiau atsliepimų iš žmonių kurie turi arba yra apžiūrėję: http://aic.lt/nepera-lampantis-tentas-a ... ead_review

3. Miegmaišį turiu, bet jis gerokai per didelis neštis kuprinėje, tad irgi teks pirktis. Gal kas galėtų patarti kokį miegmaišį pirkti, kuris kainuotų iki 30 eurų? Jis būtų naudojamas dažniausiai šiltuoju metų laiku, kartais pavasarį ar rudenį.

4. Kilimėlį žadu pirkti paprastą, kažką panašaus į: http://aic.lt/poliuretaninis-kilimae-li ... d_481.html tik ar tokį galima tiesti į hamaką ar būtinai turi būti pripučiamas?

5. Peilius turiu du, vieną daugiafunkcinį Victorinox, kitą Mora bushcraft black, taip kad nemanau, jog dar vieno reikia.

6. Dėl maisto gamybos, reikalingas katiliukas ar kažkas panašaus, bet vėlgi, pirkti aliuminio armijos katiliuko nesinori, nes kiek žinau aliuminis kenkia sveikatai, kai kalba eina apie maisto gamyba jame. Nusižiūrėjęs esu tokį variantą: http://www.bushcraftstore.lt/lt/puodeli ... -solo.html bet nemanau, kad tokį galima dėti tiesiai ant laužo, laukiu jų nuomonės bei pasiūlymų.

7. Indų rinkinį žadu pirkti tokį: http://aic.lt/a-vedia-kas-inda-stalo-re ... d_295.html

8. Dėl viryklės, buvau užmatęs forume, kad kažkas visai gerą variantą rado užsienio parduotuvėje: http://www.dx.com/p/brs-8-multi-functio ... TPrHXDXerU gal kas nors turi tokią ir galėtų pasakyti kaip kokybė ir pan? Ar vis gi geriau jos nepirkti, o tiesiog viską gaminti tiesiai ant laužo?

9. Paskutinis, bet ko gero vienas iš svarbiausių dalykų yra kuprinė. Nemėgstų pusės inventoriaus neštis ant kuprinės, todėl manau man pavasariui, vasarai ir rudeniui pilnai užtektų, o gal būtų net ir per didelė 60l kuprinė. Nusižiūrėjęs tik vieną, nes tik jos kaina man yra priimtina: http://aic.lt/kuprinae-arsenal-60l/kupr ... _2452.html Taip, kad noriu paklausti, ar ji labai prasta, gal kas pirkot? Arba gal galėtumėt pasiūlyti kokią kitą panašau dydžio iki 50 eurų.

Tikiuosi nepyksit, kad taip išsiplėčiau, tiesiog norėjau normaliai ir išsamiai paklaust. Iškart ačiū už atsakymus. :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pagrindinis inventorius
StandartinėParašytas: 2015 Bal 19 21:19 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Labas Titai,
Tingi matau :D
Atsakysiu dabar daug maž. Jei kas prisijungs prie diskusijos gal ir išsamiai atsakysim. ;)

1. Atvirai pasakysiu. Hamakas- džiunglių daiktas. Entuziastai juos adaptuoja mūsų klimato juostai ir tai tikrai smagus dalykas, bet ne naujokui visa tai...
Palapinė bushcrafte irgi nelabai reikalinga, bet aš labai bijau erkių, o ir uodų nemyliu- tai naudoju. Pasisaugant, bei turint kažkokias priemones nuo uodų ir erkių nei palapinė nei hamakas nereikalingi. Smagu ir su tentu.
Jei imsi kažką iš pirmo punkto imk palapinę.

2. Tento 2x3 tikrai užteks (paieškok rasi) šitie sunkūs, bet naudoti galima, tik pirk kokiam "moki veži", "ermitaže" ar "senukuose" bus trigubai pigiau ;) Galima ir iš tyveko pasigaminti, bet jis bus baltas, o tai Lietuvoje kartais nėra labai gerai...
Rekomenduočiau nei hamako nei palapinės nepirkt- pirk tik tentą.

3. Šitą klausimą riekia rudenį užduot... Matai su miegmaišiais yra taip- kiek moki tiek gauni...
Visiškai vasarai tiks praktiškai bet koks, kad ir iš senukų ar maximos. Lietuviškai vasarai jau realiai reikia 3 sezonų miegmaišio...
Pasidairyk visokiuose prekybcentriuose ermitažuose, jyske ir pan... gal ką rasi visai papigia. Jei ką užmatysiu pasakysiu, bet nepažadu.

4. Vat kilimėlį žiūrai neteisingą. Jo tikslas izoliuoti nuo žemės ir išlyginti pagrindą. Su patogumu jis mažai susijęs. Jyske būdavo kilimėlis kurio viena pusė violetinė, o kita žalia, va tas pigus ir geras. Kai kokį sugalvosi įdėk nuorodą- įvertinsim. AIC šiuo metu normalių nėr.

5. nereikia

6. pasigamink katiliuką pats. Pasižiūrėk bushcraft.lt blogą ir mano žinutes forumo skiltyje pasidaryk pats- bus pigiai ir gerai ;)
Jei netinka aliuminis gamink iš nerūdijančio plieno, nors mano nuomone paskos su tuo aliuminiu. Aliuminis ore akimirksniu oksiduojasi, o aliuminio oksidas labai nenoriai su kuo nors reaguoja, todėl sunkiai gali kažkaip kenkt, bet pono daržas- pono pupos.

7. nepirk- gamink.

8. Nepirk -viską ant laužo. Per visus žygelius kiek vaikštom,beveik niekas niekada viryklių nesineša- nereikalingos jos tokio tipo žygeliuose.

9. paieškok "Skalmanto" gamybos lietuvos kariuomenės kuprinės, jos lengvos ir tikra neblogos va tokia:
download/file.php?id=1646&mode=view
Čia forume "Laimis" pardavinėdavo tokias (paieškok skelbimų skiltyje). Ilgą laiką naudojau tokią, kaip biudžetinė- nebloga.

Nepykstam, kad išsiplėtei, bet forume viskas daug maž apkalbėta- netingėk skaityt.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pagrindinis inventorius
StandartinėParašytas: 2015 Bal 20 09:20 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014 Rgs 13 08:00
Pranešimai: 349
Miestas: Malaga
Prisijungsiu ir aš. Biudžetiniai variantai patinka ir man.
Nemėgstu leisti pinigų jei galima neleisti arba išleisti mažiau :)
Ieškant ir šiek tiek pagalvojus, galima rasti tokį variantą kuris puikiai atliks savo darbą ir kainuos nedaug.

1. Pradžioje neturėjau nei to nei to. Miegojau taip: neperšlampanti palapinsiaustė ant žemės, prisipučiantis pigus kilimėlis (jei gerai pamenu, iš Jysk pirkau, labai seniai), seno modelio LK miegmaišis.
Virš galvos 2x3 m. tentas, pirktas Moki Veži už 7 Litus. Taip miegoti teko ir per lietų, teko ir per sniegą ir per baisiausius vėjus. Ai, tiesa dar turiu bivį, kuris buvo kartu su miegmaišiu.
Jei stovyklausi šiltuoju laiku - tai minėtų daiktų pilnai pakanka. Dar galimas variantas: pirkti 3x5 m. tentą, tai jis atstos ir grindis ir stogą, sulankstysi trikampį ir labanakt :)

2. Jau minėjau - Moki Veži, Senukai.

3. Pritariu Kykui, be to, miegmaišio pasirinkimas labai nuo žmogaus priklauso - ar esi atsparus šalčiui ar ne :)

4. Tas iš aic, ilgai nelaikys o ir miegoti bus nepatogu. Gal jis šalčio ir nepraleis, bet jausi kiekvieną spyglį po savim :)
Geriau koks prisipučiantis, kad ir pigus. Jei moki daiktus saugoti, tai jo užteks oi kaip ilgai.

5. Nereikia, užteks ką turi

6. Vandeniui pašildyti, ar kokiai sriubai iš stiklainio išsivirti, tai eik į Senukus, ten rasi nerūdijančio plieno puodukų.
Talpa 1l, kaina apie 2EUR (pigiau grybo), belekaip lengvas. Dedi į laužą ir nesuki sau galvos, 1l vandens per 4-5 min užverda, tik reikia pirštinės kar ištraukti :)
Nematau jokio reikalo pirkti kažką brangiau.

7. Nereikia tau jo :) Valgyti galėsi tiesiai iš to pačio 6 punkte minėto puoduko. Jei nori, gali kitą iš tų pačių senukų, mažesnį, nusipirkti.
Šakutės nereikia, peilį turi, svarbu turėti šaukštą. Gali ir iš virtuvės stalčiaus vieną pasiimti :)

8. Pradžiai tikrai nereikia. Laužas - tavo draugas.

9. Ir Kykas turėjo Skalmanto kuprinę, ir aš. Turiu ją ir dabar, puikiai viskas telpa, pakankamai patogi.

Manau sutaupėm tau daug EUR :)

Tiesa, dar pamiršau. Gerai turėti žibintuvėlį - dar geriau ciklopą. Čia irgi daug EUR leisti nereikia, svarbu, kad matytum kur statyti pastogę.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pagrindinis inventorius
StandartinėParašytas: 2015 Bal 20 16:01 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2015 Bal 16 17:15
Pranešimai: 37
Miestas: Kėdainiai, Kaunas
Šiandien nulėkiau į senukus ir nusipirkau tentą 2x3 už 4,5eur ir ką galiu apie jį pasakyt, tai tik, kad kokybė dar prastesnė nei tikėjaus. :D Man baisu jį net stipriau patempt, nes atrodo, jog tuoj suplyš, nemanau, kad toks tentas man bus naudingas, geriau pasitaupysiu ir nusipirksiu geresnį.

Kuprinės šitos nelabai ir yra kur nusipirkti ir be to to ji man gana didelė 90l.. Paieškojęs radau dar vieną įdomų variantą: http://terrasport.lt/turizmas/1210-kupr ... du-50.html ypač darbar, esant 50% nuolaidai, manau visai apsimoka, tik nieko neradau apie tokią firmą, kaip šios kuprinės.

Dėl kilimėlio tai ten tikrai nėra geras variantas, tad pasvarsčiau ir nusprendžiau pirkti: termarest ridgerest classic, atrodo patrauklus variantas, išskyrus užimamą vietą.

Senukus visur ieškojau, bet taip ir neradau to nerudijančio plieno puodelio, tad nuspredžiau, kad vis gi pirksiu paprastą aliuminį armijos katiliuką iš aic ir nesuksiu sau galvos.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pagrindinis inventorius
StandartinėParašytas: 2015 Bal 20 16:29 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Bir 15 11:48
Pranešimai: 280
Miestas: Vilnius
Titai, neišlaidauk!

Kykas ir Paulis viską teisingai susakė, turiu tuos pačius paminėtus dalykus, turiu panašius ir kelis kart brangesnius daiktus, bet dažniausiai naudoju paprastus ir pigius (jie mažiau lepūs ir negaila tampyt visur).

Tad dar papildysiu:

Pirkdamas tentą atkreipk dėmesį į tvirtinimo taškų "skylės" ir spalvą (šiuo atveju man labiau patiko MokiVeži arba Ermitaze parduodi tentai).

Miegmaišis - esu maximoj sezono pabaigoj už 10lt. nusirkęs Outhorn firmos pats tas šiltesniam laikui, esu naudojęs Norfos kažkokį žalsvai-gelsvą didelis ir laaabai šiltas už 40lt. Jyske taip pat būna gerų ir nebrangiu.

Puoduka naudoju kartais 1l, kartais 0,5l. va toks puikus daiktas http://www.e-senukai.lt//puodelis-71502 ... ab=actions
bet turek arba pirštinęs nebijančias karščio arba multitoolą, o dar geriau, jei apsidarytum iš vielos tvirtinimą/kabinimą ant pagalio.

Kilimėlis - kartais vietoj turimų pripučiamų termarestų ar tradicinių naudojų tokį http://aic.lt/sulankstomas-paklotae-lis ... ead_review man jis visai patinka, tik komforto su metais norisi daugiau :)

tai tiek


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pagrindinis inventorius
StandartinėParašytas: 2015 Bal 20 16:38 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014 Rgs 13 08:00
Pranešimai: 349
Miestas: Malaga
Tai tas tentas turėtų būti įtemptas tik tiek, kad jo nenupūstų vėjas.
Ant jo niekas nelips, taigi nuo naudojimo nesuplyš :D
Aš naudodavau tokias "timpas" kur ant galų kabliai yra, tas padeda ilgiau išlaikyti skyles savoj vietoj.

Tie puodeliai būna prie indų sudėti, ten prie visokių didelių ir nelabai emalinių ir kitokių puodų.

Tas 90 litrų matavimas gali būti klaidingas, čia kaip pažiūrėsi. Vieni savo matavimuose skaičiuoja kišenes, kiti ne.
Nepasakyčiau kad ten 90 l telpa. Ir ta kuprinė nėra didelė, bent man ją nešiojant taip atrodo :)
Ta tavo minėta kuprinė, kaip už 26 EUR, tai sakyčiau visai neblogas variantas. Tik ją reiktų pasimatuoti, įsidėti kokį svorį ir žiūrėti ar patogiai nešiojasi.

O dėl Thermarest, jei jau nori mandresnio, tai damesk ~10 eur ir jamk z-lite.
Sakau todėl, kad aš pats tokio norėčiau :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pagrindinis inventorius
StandartinėParašytas: 2015 Bal 20 18:17 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Tentas, jei saugosi- laikys. Dar ne tokie laiko.

Kuprinė 90L :D tu daugiau negerk ;)
Ten jei 60 surinksi per visus skyrius tai bus šventė. Dabartinė LK 90 litrų, o čia sena.
Jei sakau, kad gera (kaip pigi biudžetinė), tai taip ir yra.

O ta iš terrasport- nežinau nečiupinėjau- bandyk jei nori.

Termarest - viena iš brangiausių firmų... Lyg ir biudžetinis inventorius domino?
Pirk jei įperki ;) Aš kai pritaupysiu bačką pinigų irgi pirksiu thermarest x-therm

Kai nusipirksi Aic katiliuką, tu jį paverk ir tada pats nueisi į ermitažą ar mokiveži puodelio ieškot :D

Nemandravok, mes tau čia viską teisingai patarėm ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pagrindinis inventorius
StandartinėParašytas: 2015 Bal 20 19:00 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas

Užsiregistravo: 2013 Bir 27 21:33
Pranešimai: 29
Miestas: Vilnius
Kaip ir viskas susakyta.
Forumiečiai sutaupė tau galybę pinigų tad siūlau tą ką pirksi jau pirkt geresnės kokybės daiktus (po kurio laiko vistiek nekokybiškus keistum tai kam mokėt 2kart)

Žibintuvėlis geras dalykas, kaip ir minėjo ant galvos patogesnis.

Siūlau kompasą paimt (pigiausias iš aic kad azimutą galėtum nusistatyt) - bent jau man reikalingas.

Kas dėl kilimėlio tai vidurvasarį niekad neimu, vistiek nesušalsiu. Esi jaunas, komforto norėsis vėliau.
Jeigu vėsesniu oru tai siūlau imti gerą, nes pigų išmesi. Aš bent sekantį pirksiu Z-lite sol (http://www.montismagia.lt/lt/sportui/91 ... ite-sol/81) kas iš pažystamų naudoja tai giria ir jis labai kompaktiškai susilanksto. Folija vietos ir svorio neužima, o šilumos daugiau.

Kuprinę patarčiau matuotis (su kokiu 5kg svoriu). Su skirtingom kuprinėm tas pats svoris kitaip jaučiasi. Čia labai taupyt nepatariu - suplyš vidury niekur tai.. pats supranti.

Katiliukas - jeigu jau klausi tai klausyk ką žmonės sako. Turbūt daugelis tuos švediškus turi tik kažko nenaudoja.

Toliau kas svarbu tai apranga - yra pilna info šiam forume apie tai - paskaitai, nueini į humaną ir susiperki ko trūksta.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pagrindinis inventorius
StandartinėParašytas: 2015 Bal 20 19:39 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2015 Bal 16 17:15
Pranešimai: 37
Miestas: Kėdainiai, Kaunas
Dėl kuprinės nežinau, juk pats nemačiau, o Laimis skelbime rašė, kad 90l todėl ir sakau. :D Ir aš nesakau, kad ji prasta kaip biudžetinė, tiesiog nėra kur jos nusipirkti..
Dėl kuprinės iš terrasport baisoka rizikuot siųstis, nes galimybės pačiam apžiūrėt nėra. Beje gal žinot kaip kokybė arsenal 60l kuprinės iš aic?

Termarest gal ir brangi firma, bet labiau kai kalba eina apie prisipučiančius kilimėlius, o paprastas, kurį minėjau, kainuoja 20eur. Beje Pauliau, kad galėčiau nusipirkti z-lite tai tektų ne 10 o jau 20 beveik dasimest :D

O katiliukas iš aic daug sveria?

papildau:
Noriu paklaust, jei jau pirkčiau ne biudžetinę kuprinę, tai ar tokia skaitytusi pakankamai gera?
http://aic.lt/kuprinae-husky-giro-60l-r ... _3021.html arba http://aic.lt/kuprinae-husky-ribon-60l/ ... _3669.html

Prožektorių ant galvos turiu, kompasą tą patį iš aic pigiausią pirkau su azimuto matuokliu, bet atsirado burbuliukų jame, jie netrukdo naudojimui?


Paskutinį kartą redagavo Titiskis 2015 Bal 20 22:30. Iš viso redaguota 3 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pagrindinis inventorius
StandartinėParašytas: 2015 Bal 20 21:46 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Sau 02 15:04
Pranešimai: 451
Miestas: Žiežmariai
Nežinau, pats turiu 2 katiliukus, švedijos armijos plieninį ir lenkijos armijos aliumininį. Kažkada gal po 10 lt mokėjau. Bet visad su savimi plieninį turiu. Man jame maistas kažkaip mažiau pridega ir lengviau kur kas jį išvalyti būna. O katiliuko į kitus maisto gaminimo priemones nekeisčiau, tai dėl to, kad jį atskirai dangti gali naudot kaip keptuvėlę ir iškart gamint kelis patiekalus, u-dengus kur kas greičiau verda ir t.t. Čia jau "skonio" reikalas, aš tų gramų niekad neskaičiuoju į tą pusę ar į tą. Gal po 10 metų ir pradėsiu tą daryti...


O beje, kur tą skalmanto kuprinę būtu galima įsigyti ir kokios kainos vaikšto dabar? Mano senoji suplyšo kaip rėtis didžioji kurprinė jau per tiek metų, o į mažą nedaug telpa, plius baisiai nepatogi ji man.

_________________
Mes partizanai vyrs į vyrą,
Mes viešpačiai miškų.
Ar dainos skamba, švinas byra,
Visur mums bus ramu.
IŠ DZŪKŲ PARTIZANŲ HIMNO


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 19 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007