bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Bal 16 14:27

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 86 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Zombiu apokalipse vs praktiskas inventorius
StandartinėParašytas: 2013 Lap 01 10:34 
Atsijungęs
Buškrafteris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Lie 11 22:55
Pranešimai: 92
Miestas: Kaunas
sakasvilis rašė:
Uz ta pacia pinigu suma galima nusipirkti.
Lengvesni
Patvaresni
Praktiskesni
Racionalesni daikta kuris nebus "over power'intas"


lengvesnį - taip, nes plastikinis maišas nieko nesveria ir nieko nekainuoja. Kokybiška, tvirta kuprinė - kainuoja.
Patvaresnį - ne, 500D cordura visada buvo ir bus patvaresnė, nei 100D ripstopas. Čia faktas. "Pasilenksiu, išvengsiu šakos" - beletristika. 9 išvengsi, ant 10 pasimausi, ir ate 500g kuprine.
Praktiškesnį - ne, nes kaip gali būti praktiškiau vieno skyriaus beformis maišas už logiškai išplanuotą kuprinę, su galimybe atskirai laikyti skirtingų paskirčių daiktus ir neišverčiant viso turinio pasiekti reikalingą daiktą? Aaa, prisiminiau - jūs vertinate praktiškumą per vienintelę teisingą pasaulyje prizmę - krūminio turizmo, ir viskas, kas ne krūminis turizmas yra šūdas.
Racionalesnį - ne, nebent vėlgi žiūrima per tą pačią siaurą prizmę.

Mano viena "ir į sodą, ir į žygį, ir į zonbių akopalipsę" kuprinė kainuos pigiau, nei tavo 3-4-5-bbž kiek. Taip, kiekvienai siaurai paskirčiai ji tiks prasčiau, nei specializuota, tik vienai paskirčiai skirta, čia faktas. Tas pats su miegmaišiu, peiliu, etc.

sakasvilis rašė:
Tai kam pirkti tai ko nereikia ? Sventai tikiu, kad atsakineti jus turite, o ne as. Nes jums tu peiliu, kupriniu, visokiu aksesuaru - nereikia. Jus ju neisnaudojat.


Faktas yra, kad viso to nereikia TAU, ir TAU labai patiktų, kad visi eitų į krūmą su maksimos maišeliu.
Bet bent jau aš kalbu apie visiškai skirtingą dalyką. Aš nesakau, kad mano setupas, tinkantis 99 proc. gyvenimo atvejų, specifinėmis aplinkybėmis (t.y. krūme) yra GERIAU už tavo skudurinį maišą su mora. O ne. Akcentuodamas "overkill" tvirtos ir patikimos ekipuotės naudą aš būtent ir noriu pabrėžti tai, kad ji yra universali, tinka 99 proc. situacijų. T.y. nusipirkęs tą patį TRC fiksąuž 300 pinigų aš su juo netik galėsiu atlikti reikalus krūme, prie ūkio, bet ir kovoti, ko nepadarysi su mora. Kovai jis aišku tinka prasčiau, nei rimtas combat daggeris, bet geriau nei pastarasis tinka "prie ūkio". Tavo krūmo pasauliui mora geriau, nes pigiau ir pjauna grybą taip pat, bet jei išlysi iš savo krūmo - pamatysi, kad pasaulyje reikia daugiau. Tik tu aišku neišlysi, kaip ir aš nelysiu į krūmą, nes ten yra tavo pasaulis, daugiau niekas tau neegzistuoja.

Be abejo, zonbių akopalipsei šluojantis visą "zombiais" užbrandintą šlamštą iš amazono, bei besinešantis fullsize fiskarą just in case bus lochas, bet lygiai toks pat lochas bus save apgaudinėjantis, kad išvengs visų šakų ir niekas jo niekada nepuls.

Taigi, mano argumentas rinktis heavy-duty, multifunkcinę ekipuotę yra tai, kad ji tiks 99 proc aplinkybių. Taip, aš žinau kad savaitgaliniam bambalio išgėrimui krūme to nereikia, ir esu pasiruošęs priimti pasėkmes - nešti didesnį svorį, judėti lėčiau ir triukšmingiau, būti tikrų krūmerių išvadintas zombininku. Bet mano ekipuotė veiks tada, kai tavo reikės "datempinėti" iki veikimo, taigi overkillindamas aš padidinu universalumą. Išlengvindamas ir išmesdamas tu mažini universalumą, nes tau to nereikia, tau užtenka pratemti kelias valandas krūme. Kiekvienam savo. Aš lochas krūme, tu lochas visur kitur.

sakasvilis rašė:
Nu cia rimtai pvz kam multitoolsas miske tai as nesuprantu. Per savo gyvenima nemaciau nei vieno atvejo kada buto jo reikeja. Tai jeigu jis nereikalingas (cia faktas), pasakykit kokio velnio i miska nestis atsuktuvus, reples, zirklutes, sesiakampius raktus, yla ir t.t. ?

O jei zmogui daznai reikia atsutuvu, repliu, cia turetu buti sneka ne bushcraftiskose temose. Nes jam garantuotai ju reikia ne miske, o kasdieniam gyvenime. Gal jis koks liftininkas. Kuris gauna isvietima ir jam ten uztenka pasukti viena varztuka bet nezino koki. Todel jam pravartu tureti daug, vienoj vietoj. Betkuriuo atveju jei zmogui reikalingi irankiai - jis turi normalius irankius.


Taip, indėną krūme imituojančiam multitoolo nereikia. Bet suprastum, jeigu pažiūrėtum plačiau. Pagyvenk krūme mėnesį ir kai kojinės prakiurs nuo nuosavų nagų - pamatysi, kam praverčia žirklės miške. Dauguma šiuolaikinių žmonių - ne indėnai, ir turi ekipuotės elementų susuktų varžteliais. Šešiakampiais pvz. labai dažnai tvirtinamos optikos ir kiti ginklų aksesuarai. Paklausk medžiotojų.

Bet čia jau ne buškarftiškos temos :lol:

Temos esmę mano akimis nusakanti analogija kitoje srityje:

Tankystas: draudimas yra gerai, nes gali padaryti avariją, gali į tave koks girtas durnius įvažiuoti, ir nors jau 10 metų vairuoju ir niekada nebuvau autoįvykyje - kasmet už tai mokėdamas pinigus jaučiuosi gerai, nes žinau, kad įvykus (mažai tikėtinam įvykiui) turėsiu atsarginį variantą
Sakasvilis: draudimas yra šūdas, nes aš važinėju tik iš namų į darbą visada tuo pačiu maršrutu jau 10 metų, ir niekada nieko neatsitinka, tai kam man be reikalo leisti pinigus, gaišti laiką, jeigu vistiek autoįvykiai yra tik gyvenančių tanke fantazija ir man taip niekada neatsitiks, o jei ir atsitiks - tai mano diedukas pėščias iš sibiro parėjo tik vatūfkę ant kupros turėdamas, tai aš irgi kaip nors prasimušiu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Zombiu apokalipse vs praktiskas inventorius
StandartinėParašytas: 2013 Lap 01 11:02 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
JO, fig dasibelsi...

Paskaitysiu kai uzkandziu pasigaminsiu

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Zombiu apokalipse vs praktiskas inventorius
StandartinėParašytas: 2013 Lap 01 11:33 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris

Užsiregistravo: 2011 Rgs 11 21:30
Pranešimai: 138
sakasvilis rašė:
JO, fig dasibelsi...

Paskaitysiu kai uzkandziu pasigaminsiu


Tamsa darote vieną didžiulę klaidą - jums atrodo, kad tik jūsų nuomonė teisinga, ir kad ją reika visiems sukišti ("dasibelsti"). Nebūkite toks.

_________________
Ultralight backpacking is for hobos with no imagination. Bear Grylls.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Zombiu apokalipse vs praktiskas inventorius
StandartinėParašytas: 2013 Lap 01 11:40 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris

Užsiregistravo: 2011 Rgs 11 21:30
Pranešimai: 138
sakasvilis rašė:
Pries spausdami nuoroda pasiimkite popcornu :)
http://www.youtube.com/watch?v=EN7-zyknL84


Na, čia tai overkill'as :)

_________________
Ultralight backpacking is for hobos with no imagination. Bear Grylls.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Zombiu apokalipse vs praktiskas inventorius
StandartinėParašytas: 2013 Lap 01 20:54 
Atsijungęs
Išgyvenimo gamtoje ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 25 07:22
Pranešimai: 774
Miestas: Emerald Island
Tankystas rašė:
T.y. nusipirkęs tą patį TRC fiksąuž 300 pinigų aš su juo netik galėsiu atlikti reikalus krūme, prie ūkio, bet ir kovoti, ko nepadarysi su mora.

bent ciupinejai ta fiksa? asmeniskai tokio modelio turiu 2 vnt. skiriasi nuolydziai ir rankenu kriaunos. patikek, daugelis Moru gamtoje naudoti yra patogesni. minetas TRC skirtas EDC. nuo dekliuko nusukus 'klipsa' galima ji nesioti kaip pakabuka ant kaklo. nesakau, kad jisai yra blogas. fainas peiliukas. net labai fainas. ale einant i miska 'turistauti' rinkciausi Mora.

_________________
Si vis pacem, para bellum


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Zombiu apokalipse vs praktiskas inventorius
StandartinėParašytas: 2013 Lap 01 22:08 
Atsijungęs
Buškrafteris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Lie 11 22:55
Pranešimai: 92
Miestas: Kaunas
Ir vėl "į mišką" :lol:
Taigi parašiau aukščiau - taip, į mišką ta tavo mora geriau, neškis tu ją, ir vėliava tau į rankas. Bet visur kitur blogiau, o kai kam netinka aplamai. Tuo tarpu tas pats TRC - universalus daiktas, labai gerai netinka niekam, bet pusė velnio tinka viskam. Ir tvirtumo, patikimumo, aštrumo laikymo nepalyginsi su mora. kainos aišku irgi :D

EDC fiksas :D 6" fiksas ant kaklo :D O dar juokiasi iš "zombininkų" :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Zombiu apokalipse vs praktiskas inventorius
StandartinėParašytas: 2013 Lap 14 12:07 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2013 Spa 29 10:26
Pranešimai: 17
http://tv.lrytas.lt/?id=13838981661381733590

Va cia tai pasiruoses bushcrafteris :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Zombiu apokalipse vs praktiskas inventorius
StandartinėParašytas: 2013 Lap 14 12:12 
Atsijungęs
Išgyvenimo gamtoje ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 25 07:22
Pranešimai: 774
Miestas: Emerald Island
ryskiai matosi, kad ciuvakui nesulaukus, pernykstes pasaulio pabaigos - pavaziavo stogas.

_________________
Si vis pacem, para bellum


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Zombiu apokalipse vs praktiskas inventorius
StandartinėParašytas: 2014 Kov 18 08:22 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Vas 04 10:10
Pranešimai: 1326
Miestas: Vilnius
Va toks vat straipsnelis kaip karui pasiruošti :) : http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/ka ... 2730?cf=df
Ir kariško inventoriaus megėjams visai gal ir geras patarimas:
"Aiškiai parodykite, kad esate civilis. Pasiimkite baltą antklodę ir apvyniokite ja kuprinę. Jokių kamufliažinių spalvų jūsų aprangoje, jokių specialių pirštinių, matomoje vietoje pakabintų medžioklinių peilių ar gertuvių. Jūs esate civilis ir turite tai iš karto parodyti. Karo lauke kas atrodo kaip karys, tas ir kariauja. Prieš šaudamas niekas jūsų tapatybės nesiaiškins. Jei esate civilis ir tai aiškiai parodote, vargu ar jus kas nors skubės žudyti. Niekas nenori naudoti šovinių ir atskleisti savo pozicijos tik tam, kad sunaikintų civilį. Aišku, tai nereiškia, kad turit oriai vaikščioti miesto gatvėmis aukštai iškėlęs galvą. Atsitiktinė kulka gali atlėkti bet kuriuo metu."

Iš tiesų nelabai protinga būtų bėgiot apsikarsčius USMC inventoriaus kopijomis jei rusas užeitų :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Zombiu apokalipse vs praktiskas inventorius
StandartinėParašytas: 2014 Kov 18 22:40 
Atsijungęs
Išgyvenimo gamtoje ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 25 07:22
Pranešimai: 774
Miestas: Emerald Island
Cituoti:
Bet kuris žvalgas, kurį sutiksite, jus 100 proc. nužudys, jei tik turės tokią galimybę. Apie tai rašoma visuose karo mokyklų vadovėliuose.

oho. riebiai cia brukstelejo. raseiva tiesiog isgyvenes zvalgu/killeriu okupacija.
P.S. kas cia uzjejo - beveik tuom paciu metu keliuose lankomuose forumose, kaip grybai po lietaus pradejo dygti temos apie isgyvenima iskasus karo kirvi!

_________________
Si vis pacem, para bellum


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 86 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007