Renkame bushcraft rinkinį – 9

Besilankydamas viename iš didžiųjų prekybos centrų, aptikau vieną naujai atsidariusią parduotuvę, pavadinimu „Tiger“ . Tai – kiniškų smulkmenų parduotuvė. Težinau tiek, kad du jos filialai yra Vilniuje bei vienas Kaune. Šioje parduotuvėje radau keletą naudingų smulkmenų. Daugelį prekių už panašią kainą, ar pigiau, galima užsisakyti iš užsienio elektroninių parduotuvių, tokių kaip „DealExtreme“ ir „Ebay“. Kaip supratau – parduotuvės priklauso danų kompanijai, kuri didmena perka smulkmenas iš Kinijos, vėliau jas įvynioja į europietiško standarto pakuotes, užsideda antkainį ir pardavinėja tas prekes Europoje. Taigi, dabar apie tai, ką užtikau šioje parduotuvėje. Visų pirma, dalį prekių asortimento galima rasti jų elektroniniame puslapyje. Antra, prekės kainuoja, t.y., kainos keičiasi kas penkis litus: 5 Lt, 10 Lt, 15 Lt, 20 Lt, 25 Lt.

Taigi, visų pirma, akis užkliuvo už internete matyto ir pas kolegas čiupinėto „10 in one survival tool“. 10 viename išgyvenimo įrankyje yra kompasas, termometras, hidrometras ir dar septyni įrankiai, skirti išgyvenimui.  Kaina, kaip matote nuotraukoje -15 Lt. Įsigijau šį komplektėlį, jau susukome filmuką apie jo savybes ir panaudojimo būdus. 15 Lt kaina už tokį kinišką stebuklą, mano nuomone, yra šiek tiek aukštoka :). „Dealextreme“ už tokį rinkinuką prašo beveik šešių dolerių (5,99). Taigi, skirtumas nėra toks jau didelis, dėl kurio reikėtų sukt galvą ir laukt, kol parkeliaus iš Kinijos. Žinoma, paieškojus interneto platybėse giliau, esu tikras, kad galima rasti dar pigiau. Be to, perkant iš krautuvės, galime pasižiūrėti, ar termometras ir kompasas nerodo pieno riebumo.

Kitas daikčiukas, už kurio užkliuvo akis – tai raudonas, medžiaginis maišelis su žaliu pliusu ant šono. Nedidelė, kompaktiška, atitinkamomis spalvomis nudažyta vaistinėlė. Pakuotė nėra sandari, bet, jei vaistinėlės viduje esančius komponentus sudėsime į sandariai užsidarantį zip maišelį, tuomet išvengsite net mažiausių pritekėjimų į vaistų saugojimo erdvę. Vaistinėlės viduje įdėtas popiergalis su jos turiniu: 4 valančios servetėlės, 3 muilinos servetėlės, 3 alkoholinės servetėlės, latekso pirštinės, bintas 4,5 m, 2 H formos pleistrai, 2 drugelio formos pleistrai, 10 standartinių pleistrų. Turinys nežavi gausumu, bet vaistinėlėje yra daugybė tuščios vietos, kurią galima užpildyti savo nuožiūra. Vieną iš variantų, ar kaip suflerį, galite pažiūrėti šį reportažą apie vaistinėlę. Šios vaistinėlės kaina yra 10 litų. Tai taip pat šiek tiek daugoka už skurdžią vaistinėlės sudėtį, tačiau sutikčiau tiek mokėti, jei vaistinėlėje dar būtų žirklutės bei pincetas.

Toliau, vaikštant po šią parduotuvę, pamačiau  dar vieną nediduką dalykėlį, kuris rodo temperatūrą (t.y. turi termometrą). Tai – mažas pakabukas su termometru, sagos dydžio kompasiuku bei padidinimo stiklu. Viska tai galime prikabinti prie raktų. Tai taip pat gan puikus dalykėlis pasikabinti prie kuprinės, ypač rudenį ar pavasarį. Tam, kad žinotumėme ar temperatūra jau kirto 0 laipsnių ribą :) Šis pakabukas kainuoja 5 litus.

Vėliau sekė dar eilė smulkmenų, kurios galėtų tikti bushcraft ‘ui ar kelionėms į gamtą ar netgi po pasaulį. Parduotuvės lentynose radau visai smagų mažų buteliukų rinkinuką, buteliukų panaudojimą riboja tik vaizduotė. Juos galima pritaikyti higienos priemonėms, t.y. šampūnui, dušo želė ar skystam muilui. Galima panaudoti druskai, pipirams ar kitokiems prieskoniams laikyti. Tai gali būti ir tara nedideliam kiekiui aliejaus. Taigi, kaip minėjau, tai tik improvizacijos reikalas. Na, kaina šiek tiek kandžiojasi – 10 litų, nors, iš kitos pusės, gauname 6 įvairaus dydžio indelius.

Toliau užtikau dar ir įvairiausių spalvų karabinų. Žinoma šitie karabinai neskirti sunkesniems darbams, bet tinka prisikabinti smulkmenas prie diržo ar prie kuprinės. Taigi, net nebandykite jų naudoti su virvėmis. Tam naudojama specializuota įranga ir ji kainuoja daug daugiau. Taigi, grįžtant prie šių karabinų, parduotuvėje gausite du karabinus už penkis litus – kaina visai nieko, kadangi karabinai pakankamai kokybiškai išlieti, su dirželiu bei žiedu raktams. Žinoma, šie priedai lengvai nuimami.

Dar iš parduotuvėje užtiktų prekių verta paminėti kelioninius dantų šepetukus kurie sudedami iš dviejų dalių. Deja, jo kaina kaip normalaus dantų šepetuko, todėl manau, už 5 litus tikrai neverta jo pirkti, nes kažkada parduotuvėje „Drogas“ panašų šepetuką įsigijau už porą litų. Be to – tai kiniškas, neaiškios kokybės šepetėlis su neaiškios kokybės šereliais. Taigi, išvada – vertėtų paieškoti analogų kitur.

Dar iš paminėtinų prekių – dviračio lemputės, greičiau vadintinos signalinėmis švieselėmis, tvirtinimui priekyje ir gale. Lemputės, kaip ir panašūs garsių prekės ženklų modeliai, taip pat prie dviračio tvirtinamos gumyte. Abiejų kainą 10 litų. Panašių lempučių, pažymėtų garsiais prekių ženklais, kainos dviračių parduotuvėse, kiek teko matyti, kelis kart didesnės. Žinoma, reikia nepamiršti, kad perkant tokį kinišką produktą tenka pamiršti garantijas.

 

Kaip visada, šios laukite šios rubrikos tęsinio kituose straipsniuose :)

 

Facebook Twitter

Kategorijos: Įrankiai, Rinkinys | Žymos: , , , , , , , , .

22 komentarai

 1. Vidmantas:

  Parduotuves adresas but naudingas

 2. Balboa:

  Parduotuvė įsikūrusi buvusiuose „Grand Duke Place“ – Gedimino pr./Jogailos gatvių sankryžoj ( šalia „Vaikų pasaulio“. Įėjimas iš Gedimino pr. pusės

 3. Lukas:

  o kokia ten parduotuvė akropolyje

 4. Lukas:

  o kokie tie 7 įrankiai skirta išgyvenimui

 5. Lukas:

  o kas tos skylutės lyg racijos mikrofonas būtų

 6. Edvinas:

  Buvau apsilankes parduotuveje ir isigyjau 4 karabinus ir termometra. Tai karabinai isties geros kokybes. Karabinas su dirzeliu ir raktu ziedeliu sveria 22g, plikas – 19g.
  Termometras, zaislas, bet tikslumas pakankamai neblogas +/1C, tai realiai orientuotis aplinkoje pilnai pakanka:]

 7. GAG 34:

  O kur Klaipedoje būtu galima rasti tokią parduotuvę? Ar bent panašią į šią parduotuvę,kurioje aš galėčiau rasti štai šių,išgyvenumui gamtoje reikalingų daiktų ? :)

 8. simas123147:

  sveiki, norejau paklaust kiek kinuoti prekiu parsisiuntimas is „DealExtreme“ parduotuves, arba ebay

  • Marius:

   DealExtreme parsisiuntimas yra nemokamas. Kinijos vyriausybė subsidijuoja vietoje pagamintų prekių siuntimą į užsienį. Dėl Ebay, reikia žiūrėti konkrečiai. Be to, būna, kad Ebay pardavėjai specialiai nuleidžia prekių kainas, bet siuntimą padaro brangų – vien todėl, kad komisiniai Ebay skaičiuojami nuo pardavimo kainos, bet ne nuo siuntimo.

 9. edgaras:

  deal extrem brangokai parduoda mano nuomone
  :)

  • Marius:

   DX ne vienintelė parduotuvė, jeigu randi tokią, kurioje konkretus daiktas kainuoja pigiau, tai ir perki ten:)

 10. Deivydas:

  Kžkaip nerealius dalykus pradėjot kelti.Kur tokiu gauti ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*