Kiaušinienė ant kastuvo

Jei šiandien per trumpają lietingają išeiginę, turit kelias valandas laisvo laiko ir nesugalvojant nieko prasmingiau, nei spaudinėti distancinio pultelį, gal pamėginkit išeiti į artimiausią miškelį ir padaryti ką nors netikėto… Kad ir iškepti kiaušinienė ant keptuvės… Gerų Mindauginių! Bushcraft.lt komanda.

Facebook Twitter

Kategorijos: Įrankiai, Maistas | Žymos: , , .

4 komentarai

 1. Pasidarė smalsu – kaip kiaušiniai telpa į „išgyvenimo maišelius“, na arba bent į bet kokią kitą kuprinę? Ryškiai nebushcraftinis patiekalas. :)

  • Marius:

   Bushcraft.lt blog’as – ne tik apie išgyvenimą gamtoje naudojant pirmykštes priemones ir technikas. Mūsų temos taip pat ir apie smagų pabuvimą gamtoje, kad ir vos už kelių šimtų metrų nuo civilizacijos. Kalbant apie žygius ir stovyklavimą, kiaušiniai yra labai vertingas, greitai paruošiamas produktas, kuris gana ilgai išlieka šviežias. Čia galite pažiūrėti, kaip atrodo turistiniai dėklai kiaušiniams. Yra įvairiausių dydžių – nuo vieno iki keliolikos kiaušinių. Vienas patarimas, kaip žalius (nevirtus) kiaušinius išlaikyti šviežius – juos apipurkšti ar sutepti mineraline buitine alyva. Taip užkemšamos lukšto poros ir į vidų nepatenka deguonis, neišeina vanduo, todėl lėtėja irimo procesai. Šviežias kiaušinis puodelyje su pora žiupsnių druskos skęsta. Sugedęs – staigiai kyla į paviršių. Toks testas tinka ne tik vištos kiaušiniams, bet ir tiems, kuriuos rasite gamtoje. Žinoma, tai galite daryti tik būtino reikalingumo situacijose, nes paprastai rinkti laukinių paukščių ir kitų gyvūnų (pvz. vėžlių) kiaušinius yra draudžiama.

 2. piercas:

  Dėl bushcraftiškumo – buvau nesenai pakviestas į žvejybą, kur maistu rūpinosi organizatoriai ir liepė griežtai savo nieko nevežti. Po trijų dienų meniu – pusryčiams dešrelės keptos ant laužo, pietums medžiotojų dešrelės raudonos spalvos troškinyje, pavakariams kitokios dešrelės gelsvos spalvos sriuboje ir desertui „turisto pusryčiai“ ar šiaip koks neaiškios kilmės konservas, jei būčiau sekmadienį išsitraukęs tokį keptą kiaušinį, matyt būčiau pardavęs dešrelių atsivalgiusiems žvejams už nemažus pinigus… Tiesog verta įsigyti Mariaus pridėtą dėkliuką, dažnai gi stovyklaujam netoli automobilio, kuriame apskritai nėra didelių bėdų išsaugoti kiaušinius ir paįvairinti dešrelių ir konservų racioną, kuris nei itin maistingas, nei patrauklus, nei skanus…

 3. ribokas:

  kita vertus nekokia žvejyba buvo, jeigu 3 dienas dešreles teko valgyt…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*